Головна Наука Телескоп Джеймса Вебба виявив екзопланети, що викидають свої шари у космос

Телескоп Джеймса Вебба виявив екзопланети, що викидають свої шари у космос

Астрономи вперше зафіксували, як дві екзопланети за межами Сонячної системи викидають свої зовнішні шари у космос. Ці вражаючі дані, зібрані телескопом Джеймса Вебба (JWST), відкривають «безпрецедентний» погляд на те, що ховають далекі світи у своїх нутрощах.

Про це розповідає ProIT

Перша з екзопланет, K2-22b, являє собою скелястий об’єкт розміром із Нептун, що обертається навколо своєї зірки на відстані, яка дозволяє йому осягати її всього за 9 годин. За словами астрономів, температура на цій планеті досягає 1826°C, що достатньо, щоб розплавити породу та випарувати її. Останні спостереження показали, що викид матеріалу з планети має форму розширеного хвоста, схожого на комету.

«Це дивовижна й випадкова можливість зрозуміти нутрощі планет земної групи», — зазначає співавтор дослідження Джейсон Райт, професор астрономії та астрофізики в Пенсільванському університеті.

Інша екзопланета, BD+054868Ab, була вперше виявлена за допомогою космічного телескопа Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS) і є найближчою відомою планетою, що випарувалась. Вона має два масивних хвости, які разом простягаються на 9 мільйонів кілометрів.

«Ці планети буквально викидують свої нутрощі», — говорить Нік Тусай, аспірант Департаменту астрономії та астрофізики штату Пенсільванія, який керував дослідженням. «Завдяки JWST у нас нарешті є можливість вивчати їхній склад та з’ясувати, з чого насправді складаються планети, що обертаються навколо інших зірок».

Дослідження K2-22b виявило вуглекислий газ і оксид азоту, що є незвичайним, оскільки ці гази зазвичай пов’язані з крижаними тілами. Дослідники вважають, що ця планета могла спочатку сформуватись далі від своєї зірки, а згодом перемістилася ближче через гравітаційні впливи. BD+054868Ab втрачає матеріал на такій швидкості, що може зникнути вже через 1-2 мільйони років, що є надзвичайно коротким терміном для планет у менш екстремальних умовах, які існують мільярди років.

«Швидкість, з якою планета випаровується, є катастрофічною. Нам неймовірно пощастило стати свідками їхніх останніх годин», — підсумовує Марк Хон, докторант Массачусетського технологічного інституту, який керував відкриттям BD+054868Ab.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.