Головна Наука В Єгипті виявлено гробницю таємничого фараона з династії Абідос

В Єгипті виявлено гробницю таємничого фараона з династії Абідос

Археологи знайшли нову королівську гробницю, що належить династії Абідос, яка є однією з найбільш загадкових правлячих династій Стародавнього Єгипту. Ця гробниця розташована поблизу священної Гори Анубіса, неподалік Абідоса, і датується приблизно 1700–1600 роками до нашої ери. Відкриття надає нові докази еволюції королівських поховань у період Другої перехідної доби.

Про це розповідає ProIT

Династія Абідос контролювала частини Середнього та Верхнього Єгипту під час Другої перехідної доби (1700–1550 рр. до н.е.). Абідос, відомий своїми храмами та гробницями, слугував важливим культурним і релігійним центром, а також місцем поклоніння богу Осірісу.

Опис нової гробниці

Нове поховання було виявлено на глибині 7 метрів і складається з вапнякової поховальної камери, накритої арковими склепіннями, виготовленими з висушеної на сонці глиняної цегли. Висота цих склепінь сягає 5 метрів. Попри наявність царських написів та ритуальних символів, муміфіковане тіло фараона поки не знайдене.

На вході до гробниці виявлено написи, присвячені давньоєгипетським богиням Ісіді та Нефтиді, які традиційно супроводжували ритуали поховання та символізували перехід між життям і смертю. Овальні картуші, що могли містити ім’я фараона, не збереглися.

Значення знахідки

Дослідження, проведені на гробниці в Абідосі, свідчать про те, що вона належить одному з царів, які правили перед королем Сенебкаєм, чий поховальний комплекс був виявлений у 2014 році. Враховуючи величину та складність поховання, археологи вважають, що цей фараон відігравав значну роль у регіоні.

Гробницю знайшли на глибині близько 7 метрів. Вона складається з вапнякової похоронної камери, покритої глинобитними склепіннями. Окрім гробниці, археологи також виявили гончарну майстерню римського періоду в селі Банавіт, яка включає печі для випалювання кераміки, великі складські приміщення та 32 уламки посуду (остраки) з написами демотичним і грецьким письмом, що містять комерційні угоди та методи оподаткування того часу.

Відкриття королівської гробниці та гончарного комплексу підтверджує історичне та релігійне значення Абідоса, а нові знахідки надають більше підстав для підтвердження існування династії Абідос, про яку раніше було відомо дуже мало. Ці відкриття також відкривають нові можливості для дослідження політичної та культурної історії Другої перехідної доби Єгипту.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.