Головна ІТ-бізнес Міністерство юстиції США вимагає від Google продати Chrome

Міністерство юстиції США вимагає від Google продати Chrome

by host

Міністерство юстиції США розглядає можливість примусового продажу браузера Chrome, що належить Google, у спробі зменшити монополію компанії на ринку пошукових систем. Це може стати значним кроком проти однієї з найбільших технологічних компаній у світі.

Про це розповідає ProIT

Минулого місяця Міністерство юстиції подало документи до суду з метою запровадження «структурних засобів», які не дозволять Google використовувати свої продукти для утримання домінуючого становища на ринку.

Плани Міністерства юстиції США

За повідомленнями Bloomberg, влада США також прагне зобов’язати Google, яку контролює компанія Alphabet, вжити заходів щодо розвитку штучного інтелекту та операційної системи Android на смартфонах. Кілька американських штатів, які приєдналися до справи проти компанії з Силіконової долини, підтримують ці ініціативи.

Однак Google заявила, що оскаржить будь-які дії Міністерства, називаючи ці пропозиції «перевищенням повноважень» уряду, які можуть зашкодити споживачам. У разі прийняття пропозицій, це може суттєво змінити глобальний ринок онлайн-пошуку, де Google контролює 90%, а також роль компанії у швидкозростаючому секторі штучного інтелекту.

Позиція Великої Британії

Тим часом у Великій Британії управління конкуренції припинило розслідування партнерства Google з американською компанією Anthropic, яка створює моделі штучного інтелекту серії Claude. Управління вирішило, що інвестиція у $2 млрд не надає Google контролю над Anthropic. Це розслідування було ініційоване через побоювання щодо концентрації потужностей штучного інтелекту у великих технологічних компаніях.

Міністерство юстиції проводить цю справу ще з часів першої адміністрації Дональда Трампа, і вона продовжується за президента Джо Байдена. Google зобов’язана представити свої пропозиції щодо врегулювання справи до 20 грудня.

«Уряд, втручаючись у ці справи, шкодить споживачам, розробникам і лідерству США в технологічній сфері саме тоді, коли воно найбільше потрібне», — зазначила Лі-Енн Малголланд, віце-президентка Google з питань регуляторних відносин.

Ця справа нагадує спроби уряду США роздрібнити Microsoft у 1990-х, коли компанія домінувала на ринку програмного забезпечення. У 2000 році суд ухвалив рішення на користь Міністерства юстиції, але Microsoft успішно оскаржила це рішення, і справу було закрито.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.