Головна Технології Китайський AI-чатбот DeepSeek здійснює цензуру в реальному часі, зазначають користувачі

Китайський AI-чатбот DeepSeek здійснює цензуру в реальному часі, зазначають користувачі

Користувачі, які тестують китайський AI-чатбот DeepSeek, відзначили, що він може самостійно здійснювати цензуру в реальному часі, що відкриває нові перспективи для розуміння контролю інформації та думок. Зазвичай очікується, що цензура відбувається за зачиненими дверима, ще до того, як інформація буде опублікована. Однак у випадку з DeepSeek, що на минулому тижні призвело до падіння акцій технологічних компаній США, цей процес здається більш прозорим.

Про це розповідає ProIT

Реакція на запитання про свободу слова

Коли користувачі ставлять запитання, DeepSeek спочатку намагається знайти найбільш влучне формулювання. Наприклад, в Мексиці читач Guardian на ім’я Сальвадор запитав, чи є свобода слова легітимним правом у Китаї. DeepSeek починає відповідь з роздумів про те, які аспекти варто згадати, і як краще підійти до питання. Сальвадор був вражений, спостерігаючи, як його екран заповнювався текстом, де чатбот пропонував обговорити репресії щодо протестів у Гонконзі, переслідування правозахисників, цензуру дискусій щодо перевиховувальних таборів у Сіньцзяні та соціальну кредитну систему, яка карає інакодумців.

Цензура на ходу

Після початкового етапу DeepSeek, здавалося, виявляв неабияку відвертість і навіть проводив собі міні-інструктаж про необхідність уникати упередженого мовлення та об’єктивно подавати факти. Однак, коли він почав надавати детальну відповідь, все, що він озвучив до цього, швидко зникло. Замість цього чатбот з’явився з новим повідомленням: «Перепрошую, я не впевнений, як підійти до цього питання. Давайте поговоримо про математику, програмування та логічні задачі!».

«Він перервав себе посеред речення», – зазначив Сальвадор, вражений тим, як швидко та різко відбулася цензура. Цей чатбот, модель якого називається R1, можна завантажити без обмежень, спрямованих на підтримку Китаю, згідно з прикладами, які бачив Guardian.

Технологія DeepSeek є з відкритим кодом, що означає, що її моделі можна завантажити окремо від самого чатбота. Це створює певне непорозуміння в тому, які саме стандарти цензури застосовуються. Наприклад, в одному з варіантів R1, що був завантажений з платформи для розробників, зображення протестувальника на площі Тяньаньмень описується як «універсальний символ мужності та опору проти репресивних режимів». Також обговорюється питання незалежності Тайваню, хоча зазначається, що це «складне та багатогранне» питання.

DeepSeek уточнює: «Юридично і функціонально він діє незалежно, але міжнародно його статус значною мірою підлягає впливу політичних факторів». Якщо DeepSeek має стати інструментом китайської пропаганди, йому, можливо, потрібно частіше погоджуватися з самим собою щодо того, що є прийнятною, а що – неприйнятною мовою.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.