Консорціум світових організацій зі стандартизації телекомунікацій цього місяця оголосив про плани працювати над шостим поколінням специфікацій надшвидкісного бездротового стільникового зв’язку. Мобільні оператори США, такі як Verizon, AT&T і T-Mobile, обіцяли, що мережі 5G змінять життя. Проте багатьом користувачам смартфонів складно помітити різницю з попереднім поколінням.
Про це розповідає ProIT
Близько двох третин американських користувачів мобільних телефонів спробували мережі 5G, повідомляє FT. Проте очікується, що до кінця 2023 року більшість абонентів повернуться на тарифи з 4G-зв’язком. Виною тому спосіб, у який було розгорнуто 5G. Модернізація була фрагментарною і не принесла значних покращень. Додаткова швидкість, пропускна здатність і зв’язок в основному доступні в автономних мережах, ще не використаних повною мірою.
Мережі 4G, розгорнуті на початку 2010-х років, дали змогу користувачам мобільних телефонів передавати потокове відео, грати в ігри та здійснювати конференц-дзвінки. 5G можна використовувати для високоякісної віртуальної та доповненої реальності, а також для миттєвого зв’язку між такими пристроями, як автономні транспортні засоби. Але це поки не стало поширеним.
Новий стандарт 6G має забезпечити швидкість передачі даних у 50 або 100 разів вищу, ніж 5G. Такі компанії, як Huawei та Nokia, заявляють, що він буде готовий до впровадження на початку 2030-х років. І США, і Китай сповнені рішучості не дозволити іншому отримати перевагу.
Очікується, що наступного року зростання капітальних витрат операторів США на 5G знизиться (а в багатьох країнах вони ще не почалися). Оператори хочуть бачити кращу віддачу від своїх інвестицій в 5G, перш ніж розглядати подальшу модернізацію мережі.