Надточна віртуальна реконструкція дасть змогу усім віртуально досліджувати базиліку Святого Петра.
Про це розповідає ProIT
The Fabbrica di San Pietro, католицька установа з охорони базиліки, розпочала співпрацю з Microsoft для створення «цифрового двійника» споруди. Щороку базиліку Святого Петра відвідують приблизно 15 мільйонів прочан, які приїжджають побачити шедеври Відродження та бароко.
Для реалізації проєкту Microsoft залучила компанію IconemIconem є світовим лідером у створенні тривимірних копій визначних історичних пам’яток та археологічних об’єктів., яка спеціалізується на цифровому збереженні історичних пам’яток. Фахівці використали хмарну платформу Azure та технології фотограмметрії для точного відтворення архітектури.
Команда Iconem зробила понад 400 тисяч фотографій високої роздільної здатності. Упродовж трьох тижнів спеціалісти сканували базиліку за допомогою дронів, камер і лазерів. Обробку зображень провели на платформі Microsoft Azure, а штучний інтелект допоміг візуалізувати внутрішній та зовнішній простір споруди.
Лабораторія AI for Good від Microsoft надала інструменти для вдосконалення цифрової копії з міліметровою точністю. Штучний інтелект допоміг виявити та скласти мапу пошкоджень споруди — від тріщин до відсутніх фрагментів мозаїки — для планування ремонтних робіт.
«Цей проєкт дозволяє нам наново відкрити людську сутність та об’єднує всіх», — зазначив кардинал Мауро Гамбетті (Mauro Gambetti), архіпресвітер базиліки.
Незабаром запустять інтерактивний вебсайт та виставки, де кожен зможе побачити базиліку Святого Петра у цифровому форматі.
Гурт The Beatles отримав номінацію на «Ґреммі» завдяки штучному інтелекту