Головна Технології Штучний інтелект впорався з найскладнішою задачею Міжнародної олімпіади з математики

Штучний інтелект впорався з найскладнішою задачею Міжнародної олімпіади з математики

Системи штучного інтелекту AlphaProof та AlphaGeometry 2 досягли рівня срібної медалі на Міжнародній математичній олімпіаді (ІМО), розв’язавши чотири з шести завдань.

Про це розповідає ProIT

ІМО — найпрестижніше змагання для молодих математиків, яке проводять щорічно з 1959 року. Учасники витрачають тисячі годин на підготовку до розв’язання складних задач з алгебри, комбінаторики, геометрії та теорії чисел. Багато переможців Філдсівської премії, однієї з найвищих нагород у математиці, брали участь у цій олімпіаді.

Результати ШІ оцінювали провідні математики: професор сер Тімоті Гауерс (Timothy Gowers), золотий медаліст ІМО та лауреат Філдсівської премії, та доктор Джозеф Маєрс (Joseph Myers), двократний золотий медаліст ІМО та голова Комітету з відбору задач ІМО 2024.

Гауерс відзначив: «Здатність програми створювати неочевидні конструкції вражає і значно перевершує те, що я вважав сучасним рівнем розвитку».

AlphaProof розв’язала дві алгебраїчні задачі та одну з теорії чисел, визначивши відповідь та довівши її правильність. Система впоралася з найскладнішою задачею олімпіади, яку розв’язали лише п’ять учасників цьогорічної ІМО. AlphaGeometry 2 довела геометричну задачу, тоді як дві комбінаторні задачі залишилися нерозв’язаними.

AlphaProof — це система, яка самостійно навчається доводити математичні твердження формальною мовою Lean. Вона поєднує попередньо навчену мовну модель з алгоритмом навчання з підкріпленням AlphaZero, який раніше опанував шахи, сьоґі та ґо.

AlphaGeometry 2 є вдосконаленою версією попередньої системи. Її мовна модель базується на Gemini й навчалася на значно більшій кількості синтетичних даних. Це дало змогу системі розв’язувати складніші геометричні задачі, зокрема про рух об’єктів і рівняння кутів, співвідношень чи відстаней.

Розробники продовжують досліджувати різні підходи до вдосконалення математичного мислення ШІ. Вони прагнуть створити майбутнє, де математики співпрацюватимуть з інструментами ШІ для дослідження гіпотез, пошуку нових підходів до розв’язання давніх проблем і швидкого виконання трудомістких елементів доведень.

Google «прокачала» Gemini: більше токенів, застосунок українською та функція протидії галюцинаціям

Джерело: Deepmind.google

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.