Головна Технології У кого найшвидший мобільний інтернет

У кого найшвидший мобільний інтернет

by host

«Vodafone Україна» потіснила «Київстар» та вийшла в лідери за швидкістю мобільного інтернету в Україні у 3–4 кварталах 2023 року, свідчить оновлений рейтинг Speed Score від Ookla (розробник Speedtest).

У кого найшвидший мобільний інтернет — Київстар, Vodafone Україна чи lifecell

Востаннє рейтинг оновлювався ще до війни у 3–4 кварталах 2021 року — тоді найкращим за швидкістю мобільного інтернету та покриттям фахівці визнали «Київстар». У новому дослідженні фахівці Ookla проаналізували майже 800 тис. (765 993) окремих тестів, проведених абонентами за допомогою Speedtest протягом 3-4 кварталу 2023 року. Варто зауважити, що найбільша частка замірів припала на «Київстар» — 361,4 тис. проти 221,6 тис. у Vodafone, що потенційно могло вплинути на загальні результати. З іншого боку, це дуже узагальнений рейтинг, як і всі інші (давайте вже ваші «бородаті» жарти про «середню температуру по палаті» — знаємо, вам дуже хочеться).

Ookla: Vodafone посунув Київстар та став новим лідером за швидкістю мобільного інтернету в Києві та всій Україні

За підсумками лідером нового рейтингу Speed Score стала Vodafone з рейтингом 33,33 та показниками 29,32 Мбіт/с на завантаження (Download) і 11,87 Мбіт/с на передачу (Upload). Друге місце за «Київстар», а lifecell фінішував третім. Цікаво, що перша п’ятірка смартфонів за кількістю проведених тестів представлена iPhone, що повністю збігається з нашим нещодавнім великим аналізом «Що з ринком смартфонів в Україні».

Ookla: Vodafone посунув Київстар та став новим лідером за швидкістю мобільного інтернету в Києві та всій Україні

Якщо прямо порівнювати значення середньої швидкості (завантаження/вивантаження) та затримки в проходженні сигналу, то маємо наступне:

● Vodafone Україна: 29,32 Мбіт/с (download), 11,87 Мбіт/с (upload), 32 мс (latency);
● Київстар: 23,08 Мбіт/с (download), 11,86 Мбіт/с (upload), 31 мс (latency);
● lifecell: 22,94 Мбіт/с (download), 7,98 Мбіт/с (upload), 36 мс (latency);

У дослідженні також є окремі регіональні рейтинги для Києва і двох областей — Львівської та Дніпропетровської областей. Як можна побачити на зображенні нижче, лідером в усіх трьох також є  Vodafone.

Ookla: Vodafone посунув Київстар та став новим лідером за швидкістю мобільного інтернету в Києві та всій Україні

Стисло про методику вимірювання Speed Score

Speed Score — індекс швидкості завантаження (80% загального балу) та вивантаження даних (20%) в мережі кожного провайдера. Для аналізу фахівці Ookla використовують результати тестів вимірювання швидкості в мережах операторів, причому саме «сучасних пристроїв», які підтримують актуальні технології та здатні підключатися до найшвидших мереж (читай: 4G). Ookla використовує спеціальну шкалу з процентилями, обираючи швидкості на рівнях 10%, 50% (медіана) та 90% для оцінки мінімальної, середньої та максимальної швидкостей. Далі розраховується середньозважене значення за формулою 1:8:1, де найбільша вага приділяється медіані, щоб відтворити найбільш типовий досвід абонентів мережі. Більше деталей щодо методології індексу (кому цікаво) — на сайті Speedtest.

 

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.