Головна Технології Як Велика Британія готується до кібервійни з росією

Як Велика Британія готується до кібервійни з росією

Автор: Валерія Громова

Шведський уряд нещодавно опублікував список речей, необхідних для виживання під час війни, який включає бутильовану воду, спальні мішки, додаткові батарейки, достатню кількість готівки для тижня і неперебійну їжу, таку як рис та крупи. Цей перелік виглядав би доречним ще десятиліття тому, однак тепер у ньому не згадується прямо, але присутня загроза з боку росії, як це було під час холодної війни. Проте, характер цієї загрози змінився.

Про це розповідає ProIT

У брошурі під назвою «У разі кризи або війни» поряд із можливістю «збройного нападу на Швецію» згадуються «кібератаки» та «інформаційні кампанії». Європа, крім ядерного конфлікту та збройних вторгнень, повинна тепер боротися з сучасним ворогом – кіберзагрозами.

Зростання кіберзагроз у Європі

Річард Хорн, керівник Національного центру кібербезпеки, заявив у вівторок, що «серйозність ризику для Великої Британії» з боку таких країн, як росія та Китай, «недооцінюється». НСКБ повідомляє про значне зростання кіберінцидентів за останні 12 місяців. Минулого тижня британський міністр попередив про можливі наслідки російських кібероперацій. «Кібервійна може бути дестабілізуючою і виснажливою. Росія, здійснюючи кібератаку, може залишити без світла мільйони людей», — сказав Пат Макфадден, канцлер герцогства Ланкастер.

Країни, які знаходяться на передовій потенційного конфлікту, вже закликали громадян готуватися до відключень електроенергії. Шведська брошура, перевидана цього місяця, згадує про можливість чорних аутів, так само як і керівництво Норвегії з «екстреної готовності». Фінські поради стосуються кібератак, які можуть призвести до «тривалих відключень електроенергії», а Данія закликає підготуватись до різних криз, включаючи цифрові атаки, що можуть призвести до «втрати комунальних послуг».

Підготовка до кіберзагроз

Експерти заявляють, що російську кіберзагрозу слід сприймати серйозно, навіть якщо руйнівна атака на національну інфраструктуру може викликати взаємну оборонну відповідь НАТО, що може стримувати москву. «Я б сприйняв його попередження серйозно. Я не думаю, що це гіпербола», — сказав Дан Маркс, науковий співробітник з енергетичної безпеки в Королівському об’єднаному інституті оборонних досліджень (RUSI). «Однак британська енергосистема досить стійка. Хоча є можливість для росії завдати шкоди і створити проблеми, існує стійкість у системі. Вона була розроблена, щоб витримувати стрес і загрози».

Кожна велика організація у Великій Британії повинна мати план на випадок кібер-атаки на ключову інфраструктуру, згідно з Кіараном Мартіном, колишнім керівником Національного центру кібербезпеки Великої Британії. «Кожна організація повинна мати план, як впоратися з втратою великої інфраструктурної мережі. Різниця між 50% функціональності упродовж 24 годин після атаки і перебуванням офлайн протягом тижня є величезною», — сказав він.

Виступ Макфаддена також стосувався ширшої російської кіберінтервенції у Великій Британії, попереджаючи, що москва «цілилася в наші медіа, наші телекомунікації, наші політичні й демократичні інституції, а також нашу енергетичну інфраструктуру».

cyberwar

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.