6-7 квітня 2025 року на ринках криптовалют і акцій відбувся суттєвий обвал, зумовлений тарифною війною, ініційованою президентом США Дональдом Трампом. Індекс S&P 500 досяг найнижчого рівня за 11 місяців, а японський Nikkei та китайський China A50 знизилися на 8% і 6% відповідно. У той же час акції деяких провідних криптокомпаній продемонстрували як зростання, так і незначну корекцію.
Про це розповідає ProIT
Перед початком торгової сесії 7 квітня ринки пережили різкий обвал. Хоча традиційні індекси, а також акції американських технологічних гігантів зазнали значних втрат, криптовалютні компанії виявили незвичайну стійкість. Нагадаємо, що 2 квітня Трамп оголосив про введення нових мит, що вплинуло на ринки.
«За два наступні торгові дні, 3 і 4 квітня 2025 року, капіталізація компаній індексу S&P 500 скоротилася на $5,4 трлн», — йдеться в аналітичних звітах.
Станом на 3 квітня 2025 року індекс Magnificent 7, що включає сім найбільших американських технологічних компаній, знизився на 6%. 4 квітня ситуація погіршилася, а за п’ятиденним графіком загальне зниження перевищило 10%. В середньому акції цих фірм впали на 5,85% до закриття сесії, зокрема найбільші втрати зазнали Tesla (10,42%), Nvidia (7,36%) та Apple (7,29%).
Контраст між ринками
У порівнянні з цими показниками, акції найбільших криптовалютних компаній демонструють позитивну динаміку. Наприклад, акції Strategy (колишня MicroStrategy) на премаркеті торгуються з премією понад 4%. Такі ж тенденції спостерігаються у акцій MARA, одного з провідних публічних майнерів США, з премією 0,6%. Ще два майнери, CleanSpark і Riot Platforms, також показують позитивні результати, зростаючи на 6,4% і 0,28% відповідно.
Однак постачальники послуг, такі як Coinbase і Robinhood, зазнали значних втрат, знизіившись на 5,2% і 13,2% за п’ятиденним графіком відповідно. Лише Robinhood обігнала за масштабами падіння фондового ринку.
Експеримент з біткоїном
Стратегія банку Standard Chartered, яка передбачала включення біткоїна в індекс Magnificent 7 замість акцій Tesla, виявилася більш ефективною та менш волатильною, що підкреслює зміну настроїв на ринку.