Американська влада висунула звинувачення Бренту Ковару, який ошукав понад 400 інвесторів, запустивши фіктивну схему видобутку криптоактивів. Його компанія Profit Connect пропонувала річну прибутковість від 15% до 30% і обіцяла 100% повернення інвестицій. Проте, як з’ясували слідчі, кошти використовувалися для покриття особистих витрат Ковара та виплат старим вкладникам.
Про це розповідає ProIT
Злочинні схеми та наслідки
Брент Ковар вводив інвесторів в оману, використовуючи YouTube-відео, PowerPoint-презентації та сайт компанії, стверджуючи, що їхні вклади застраховані Федеральною корпорацією страхування вкладів (FDIC). За даними слідства, йому інкримінують 12 епізодів шахрайства з використанням електронних засобів зв’язку, три епізоди поштових афер та три випадки відмивання грошей.
У разі визнання винним Ковар може отримати до 330 років ув’язнення та штраф у розмірі $4,5 мільйона. Експерти зазначають, що зростаюча кількість криптосхем Понці залишається в центрі уваги правоохоронних органів. Для прикладу, у січні 2025 року Антонія Перес Ернандес, організаторка шахрайського проєкту Forcount, була засуджена до понад двох років в’язниці.
Боротьба з криптоаферами
У жовтні 2024 року 86-річний адвокат із Каліфорнії уникнув ув’язнення за криптовалютну аферу, але зобов’язався виплатити $14 мільйонів постраждалим клієнтам. Представники ФБР повідомили, що в рамках операції «Level Up» відомство запобігло крадіжці $285 мільйонів з січня 2024 до січня 2025 року.
«Кошти використовувалися для фінансування його особистих витрат і виплат старим вкладникам», – заявили слідчі.