Головна Фінанси Apple виплатить 95 мільйонів доларів користувачам у справі про прослуховування

Apple виплатить 95 мільйонів доларів користувачам у справі про прослуховування

Користувачі пристроїв Apple, які були випущені протягом останнього десятиліття, можуть отримати частину компенсації в розмірі 95 мільйонів доларів у рамках колективного позову проти компанії. У позові зазначається, що iPhone, iPad, Apple Watch та MacBook, випущені починаючи з 2014 року, могли таємно записувати приватні розмови власників через ненавмисну активацію голосового помічника Siri.

Про це розповідає ProIT

Компенсація за ненавмисну активацію Siri

У повідомленні щодо судової справи

“Лопес проти Apple”

всім, хто вважає, що Siri могла прослуховувати їхні конфіденційні розмови з 17 вересня 2014 року до 31 грудня 2024 року, рекомендується подати позов для отримання компенсації. До списку пристроїв, що фігурують у позові, також входять iMac, стрімінгові приставки Apple TV, колонки HomePod та плеєри iPod Touch.

Хоча Apple заперечує факти шпигування за користувачами, компанія з ринковою капіталізацією в три трильйони доларів вирішила врегулювати справу, погодившись виплатити до 20 доларів за кожен пристрій, на якому могла бути активована Siri без відома користувача. Однак остаточна сума виплати залежатиме від кількості поданих претензій. Кожен клієнт може отримати компенсацію максимум за п’ять пристроїв Apple, що може скласти до 100 доларів на одну особу.

Термін подання претензій та умови

Кінцевий термін подання претензій на компенсацію – 2 липня 2025 року. Зробити це можна через спеціалізований веб-сайт Lopez Voice Assistant Settlement. Деякі користувачі Apple вже могли отримати електронні листи або поштові повідомлення з ідентифікаційним кодом претензії, що спрощує процес подання заявки. Проте, отримання такого повідомлення не є обов’язковою умовою.

Ті, хто подає заявку через веб-сайт, повинні будуть підтвердити під присягою факт ненавмисної активації Siri під час приватної розмови. Якщо користувачі не впевнені, чи траплявся такий випадок, вони можуть звернутися до адміністраторів позову через веб-сайт або за телефоном для уточнення свого права на компенсацію.

Позов було подано до федерального суду у 2021 році, після того як кілька користувачів Apple заявили, що записи їхніх розмов стали доступні компанії і передавалися стороннім організаціям.

Крім того, у 2019 році інформатор Apple розповів про практику прослуховування аудіозаписів Siri сторонніми підрядниками з метою оцінки точності роботи голосового помічника. Apple згодом захистила свою практику, стверджуючи, що аналізувалися лише анонімізовані записи, проте пізніше призупинила програму перевірки аудіозаписів.

Для тих, хто вирішить приєднатися до врегулювання, важливо знати, що якщо користувач не відмовиться від участі у врегулюванні, подавши відповідний запит, він втрачає право на подачу до суду або участь у будь-яких інших позовах проти Apple, пов’язаних з цією справою.

Остаточне слухання щодо затвердження мирової угоди заплановане на 1 серпня. Час, необхідний для здійснення виплат користувачам, залежатиме від можливих апеляцій на рішення про врегулювання.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.