Головна ІТ-бізнес Штучний інтелект зможе писати 90% коду за півроку, а за рік — все

Штучний інтелект зможе писати 90% коду за півроку, а за рік — все

Генеральний директор компанії Anthropic, Даріо Амодей, висловив провокаційний прогноз щодо майбутнього програмування, заявивши, що вже за рік штучний інтелект зможе виконувати 100% завдань, пов’язаних із кодуванням. На думку Амодея, використання таких технологій, як GitHub Copilot та власного інструменту Claude Code, демонструє значний прогрес у цій сфері.

Про це розповідає ProIT

Штучний інтелект на порозі революції в програмуванні

«Я справді стурбований цим», — зазначив Амодей. «З одного боку, я вважаю, що порівняльна перевага є дуже потужним інструментом. А з іншого, коли я дивлюся на кодування та програмування, одні зі сфер, де ШІ досягає найбільшого прогресу, то думаю, що за 3-6 місяців ми будемо в тому місці, де технологія писатиме 90% коду», — додав він.

Також Амодей прогнозує, що за рік ми можемо опинитися в реальності, де вся робота з написання коду буде виконуватися штучним інтелектом. Як стверджує Амодей, «In 3 to 6 months AI will write about 90% of all code. In about 12 months AI will write 100% of all code». Ці слова підкреслюють значний тиск, який технології можуть чинити на традиційні професії в IT-сфері.

Перспективи для інженерів-програмістів

Інші експерти, зокрема Майк Крігер, співзасновник Instagram, також висловлюють подібні думки. Він зазначає, що в майбутньому інженери-програмісти витрачатимуть більше часу на перевірку коду, а не на його написання, зосереджуючись на більш абстрактних задачах, які поки що недоступні для ШІ.

Генеральний директор OpenAI Сем Альтман також вважає, що до 2025 року найкращим програмістом у світі стане штучний інтелект. Керівник Google, Сундар Пічаї, вже повідомив, що понад чверть нового коду в компанії створюється за допомогою ШІ.

Якщо ці прогнози справдяться, IT-компаніям, ймовірно, доведеться суттєво скоротити штат програмістів, зосередившись на більш досвідчених спеціалістах, які зможуть контролювати та швидко адаптувати ШІ. В університетах і навчальних закладах також виникне необхідність у перегляді навчальних програм відповідно до нових реалій.

Згідно з останніми звітами, розробники витрачають лише 16% свого робочого часу на кодування, а інша частина часу – на фонова та операційна діяльність.

«Молоді програмісти мають розвивати 2 ключові навички — і вони допоможуть перевершити ШІ».

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.