Студент другого курсу Колумбійського університету Рой Лі, паралельно з навчанням, вирішив шукати роботу в компаніях Big Tech та пройшов технічне інтерв’ю в Amazon, використовуючи штучний інтелект. Лі витратив понад 600 годин на підготовку до технічних інтерв’ю, внаслідок чого відчув виснаження та навіть ненависть до програмування.
Про це розповідає ProIT
Він зазначив, що інтерв’ю часто охоплюють теми, які не мають практичного застосування у роботі програміста. “Відповідь на багато з цих проблем настільки алгоритмічна. Вони також зовсім не відображають те, що ви робите як програміст на роботі”, — говорить Лі.
“Відповідь на багато з цих проблем настільки алгоритмічна. Вони також зовсім не відображають те, що ви робите як програміст на роботі”, — стверджує Рой Лі.
Тому студент вирішив створити програму під назвою Interview Coder, що складається з менш ніж 1000 рядків коду та доступна на GitHub. Лі підкреслив, що програма є “абсолютно невидимою” для моніторингових систем, які використовують великі технологічні компанії.
Як розповів Рой, продукт простий у використанні: “Ви робите фото, а потім запитуєте у ChatGPT: ‘Можеш розв’язати проблему на цій картинці?’”.
Завдяки своїй програмі Лі успішно пройшов технічні співбесіди з такими компаніями, як TikTok, Meta та Amazon, отримавши пропозиції про роботу від усіх з них. “Я записав повний цикл з Amazon як найкращу демонстрацію продукту, щоб показати, що це працює”, — зазначив він.
Попри успіх, після цієї історії Лі зіштовхнувся з дисциплінарними слуханнями в університеті. Після їх завершення він планує залишити навчання, вважаючи, що вимоги, які пропонують вакансії в Big Tech, вже застарілі.
“Робота програмістів серйозно зміниться у наступні 3 роки — їм лишиться те, на що не здатний ШІ”, — підкреслив засновник Instagram.