Головна Наука Французькі вчені встановили новий рекорд термоядерного синтезу на 22 хвилини

Французькі вчені встановили новий рекорд термоядерного синтезу на 22 хвилини

У Франції науковці встановили новий рекорд у галузі термоядерного синтезу, утримуючи горіння плазми в термоядерному реакторі протягом 1337 секунд, що становить понад 22 хвилини. Це досягнення перевищує попередній рекорд, встановлений китайським реактором, на 25% і стало важливим кроком у розвитку чистої енергії.

Про це розповідає ProIT

Реактор WEST, що належить французькому Комісаріату з атомної та альтернативної енергетики (CEA), продемонстрував свою здатність утримувати стабільний потік плазми, поступившись лише кількома тижнями тому досягненню китайських колег, які утримували плазму впродовж 1066 секунд.

«WEST досягнув нової ключової технологічної віхи, утримуючи водневу плазму протягом понад двадцять хвилин за допомогою введення 2 МВт теплової потужності», – заявила директорка фундаментальних досліджень CEA Анн-Ізабель Етьєнвр. (2 МВт достатньо для забезпечення електроенергією понад 1000 будинків).

Цей рекорд є значним поліпшенням у порівнянні з минулорічним досягненням, коли тривалість термоядерного синтезу в WEST становила лише 6 хвилин.

Термоядерний синтез: енергія зірок

Вчені вже понад 70 років намагаються контролювати енергію термоядерного синтезу, що є процесом, який живить зірки. При злитті атомів водню за екстремальних умов утворюється величезна кількість енергії без викидів парникових газів та небезпечних відходів. Однак повторення умов, що існують у зірках, є надзвичайно складним завданням.

Токамак є найпоширенішим типом термоядерних реакторів. Цей пристрій нагріває плазму до надвисоких температур та утримує її у формі тора завдяки магнітним полям. Для досягнення нового рекорду реактор WEST утримував плазму, створену з важких ізотопів водню, при температурі понад 50 мільйонів градусів Цельсія.

Прорив у термоядерній енергетиці

Це досягнення відкриває нові можливості для запуску ITER – найбільшого у світі термоядерного експериментального реактора, який створюється в міжнародній співпраці. Перші повноцінні тести реактора планувалися на 2020 рік, але через затримки очікується, що він почне працювати не раніше 2039 року.

Це затримка може завадити термоядерній енергетиці стати ефективним рішенням для подолання кліматичних проблем найближчими десятиліттями, адже вартість проєкту ITER становить 28 мільярдів доларів.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.