Марліни, визнані одними з найшвидших хижаків у океані, славляться своїм умінням вести координовані атаки в групі. Як їм вдається уникнути взаємних зіткнень та травм під час таких стрімких нападів? Відповідь на це питання дала нова наукова робота, що показала: марліни змінюють колір перед атакою.
Про це розповідає ProIT
Смугастий марлін – майстер маскування
Смугастий марлін (Kajikia audax) вражає своєю здатністю змінювати забарвлення. Завдяки сучасним технологіям дронів, вчені вперше зафіксували, як під час полювання марліни “засвічуються” – їхні смуги стають яскравішими. Після завершення атаки забарвлення повертається до свого звичайного вигляду.
Сигнал для союзників
Дослідники припускають, що зміна кольору слугує сигналом для групи, попереджаючи інших марлінів про початок атаки і тим самим допомагаючи уникнути зіткнень.
“Зміна кольору у хижаків трапляється рідко, особливо у тих, хто полює групами”, – каже Алісія Бернс з Університету Гумбольдта.”Це перший раз, коли таку поведінку було пов’язано з полюванням”, – додала вона.
Науковці планують продовжити вивчення цього феномена, щоб зрозуміти, чи змінюють марліни колір під час одиночних полювань та чи використовують вони цю здатність в інших соціальних ситуаціях. Відкриття цієї унікальної властивості марлінів додає нову сторінку до нашого розуміння дивовижного підводного світу.