Головна Наука NASA презентувала стрибучого робота на честь Ґрейс Гоппер для дослідження Місяця

NASA презентувала стрибучого робота на честь Ґрейс Гоппер для дослідження Місяця

Новий стрибучий робот Ґрейс, названий на честь видатної програмістки Ґрейс Гоппер, готується до дослідження найтемніших куточків Місяця в рамках місії NASA. Цей безпілотний апарат буде відправлено на південний полюс супутника Землі для вивчення постійно затіненого кратера.

Про це розповідає ProIT

Інноваційна місія з дослідження кратерів

Стартап Intuitive Machines спільно з NASA розробили унікальний робот-дрон, який стане першим стрибучим апаратом на Місяці. Ґрейс проведе близько 45 хвилин на дні кратера, шукаючи воду та інші ресурси.

«Ідея полягає в тому, що якщо у вас є дуже глибокий кратер і ви хочете спуститися в нього, чому б не зробити це за допомогою чогось на зразок дрона?» — Трент Мартін, старший віце-президент відділу космічних систем компанії Intuitive Machines.

Робота доставлять на Місяць в рамках ініціативи NASA Commercial Lunar Payload Services (CLPS). 26 лютого на ракету SpaceX Falcon 9 буде завантажено апарат під назвою Athena, який, якщо успішно приземлиться, розпакує вантаж, до якого входитиме і робот-грибок Ґрейс. Цей апарат націлений на Монс Мутон — місячне плато поблизу південного полюса Місяця. Після прибуття Ґрейс виконає п’ять стрибків, поступово піднімаючись до 100 метрів, а потім стрибне назад.

Розширення досліджень Місяця

Ґрейс буде передавати дані до Athena через систему зв’язку, створену компанією Nokia. Цей робот стане першим на Місяці, що здійснює стрибки. Раніше гелікоптер Ingenuity досліджував поверхню Марсу, але виконував лише короткочасні польоти. Наступним, хто планує «застрибнути» на Місяць, є Китай із місією Chang’e 7, яка запланована на 2026 рік. Рік тому китайський космічний апарат успішно доставив на Землю зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця.

Робота назвали на честь Ґрейс Гоппер — видатної програмістки та новаторки, яка розробила перший компілятор і мову COBOL. У 2024 році некомерційна організація намагалася відтворити запис її лекції 1982 року в штаб-квартирі Агентства національної безпеки США, але це не вдалося.

Intuitive Machines вже здійснювали кілька місій на Місяці, зокрема запустили свій перший місячний посадковий модуль Odysseus у лютому 2024 року, але його посадка не пройшла без проблем. Модуль під час приземлення зачепився, перекинувся і залишився на камені, що викликало труднощі з активацією лазерів для безпечної посадки.

Тим часом NASA відклала місію з висадки людей на Місяць до 2027 року, що викликає питання про причини затримки.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.