Головна Наука Пластикові кульки для гаджетів: нові можливості без батарей

Пластикові кульки для гаджетів: нові можливості без батарей

Дослідники з Брюсселя, Австралії та Гонконгу представили ефективний метод генерації електричних зарядів, використовуючи пластикові нанокульки. Цей підхід базується на трибоелектрифікації, яка, незважаючи на свою низьку популярність, може стати важливим інструментом у виробництві енергії.

Про це розповідає ProIT

Трибоелектрифікація – це процес, при якому електрична енергія генерується внаслідок тертя двох різних поверхонь. Хоча цей метод не здатен конкурувати з такими відновлювальними джерелами, як вітряна чи сонячна енергетика, він може знайти своє місце в медичних приладах і технологіях, які наносяться на різні поверхні. Наприклад, трибоелектрифікація вже використовувалася для створення датчиків, що виявляють ртуть у продуктах харчування, а також для моніторингу загрози виникнення лісових пожеж.

Новий підхід до генерації енергії

Вчені розробили систему, яку назвали трибоелектричним генератором. Вона складається з пластикових кульок різних розмірів: більші з них мають негативний заряд, а менші – позитивний. Змішування кульок дозволяє значно підвищити ефективність генерації електрики.

Згідно з результатами експериментів, вихідний струм вдається отримувати в наноамперах, однак науковці відзначають, що система здатна витримати до 10 тисяч робочих циклів. Більше того, кульки виготовляються без використання розчинників, що знижує витрати на їхнє виробництво. Дослідники стверджують, що такий підхід може призвести до значного зниження вартості та підвищення доступності трибоелектричних технологій.

«Наше дослідження показує, що невеликі зміни у виборі матеріалів можуть призвести до значного підвищення ефективності генерації енергії. Це відкриває нові можливості для трибоелектричних наногенераторів у повсякденному житті, незалежно від традиційних джерел енергії», — зазначає провідний автор дослідження з Вільного університету у Брюсселі Ігнаас Джімідар.

Перспективи трибоелектрифікації

Нові технології, що використовують трибоелектрифікацію, можуть стати важливим кроком у розвитку автономних гаджетів, які не потребують батарей. Ці розробки можуть відкрити нові горизонти для створення енергоефективних пристроїв, які працюють на основі простих фізичних принципів.

Наукова стаття про результати досліджень була опублікована у журналі Small.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.