Головна Наука Розробка Джеймса Хенкока: як штучний інтелект уявляє середньостатистичну людину

Розробка Джеймса Хенкока: як штучний інтелект уявляє середньостатистичну людину

У рамках нового проєкту під назвою Imagine a person, англійський розробник Джеймс Хенкок продемонстрував, якою саме сучасний штучний інтелект бачить середньостатистичну людину. Проєкт дозволяє дослідити уявлення AI про вік, гендер, регіон та повсякденне життя звичайних людей.

Про це розповідає ProIT

Для аналізу Хенкок створив спеціальний промт, що містив питання про ім’я, вік, гендер, регіон і типові дії в день з життя цієї людини. Він проганяв запит через мовні моделі Llama3.1, Gemma2 і Qwen2.5 по 100 разів, після чого зібрав найпоширеніші результати.

Вік та гендер середньостатистичної людини

Підсумки дослідження показали, що середньостатистичною людиною вважається особа віком від 27 до 32 років. Відповідно до моделі Llama3.1 та Gemma2, це жінка, натомість Qwen2.5 вказував на чоловіка. Цікаво, що всі три моделі не змогли уявити світ за межами гендерної бінарності, принаймні в перших 100 відповідях.

Що стосується регіону, результати виявили певні розбіжності: Gemma2 вважала, що люди в основному проживають у росії, Великій Британії чи Індії, тоді як Llama3 найчастіше відносила їх до Японії. Китайська модель Qwen 2.5, навпаки, не надала жодних відповідей про інші регіони, окрім Китаю.

Імена та спеціальності уявних людей

У відповідях моделей Gemma2 найчастіше згадувалося ім’я «Аня», з варіацією «Аня Петрова», яка мала значну перевагу серед інших імен. Цікаво, що Хенкок зазначив, що користувачка з цим ім’ям дійсно існує, і її профіль на Amazon пов’язаний з продажем книг, створених за допомогою Stable Diffusion. Модель Llama3 найчастіше називала середньостатистичну людину іменем «Емілія Гарсіа», а Qwen 2.5 надавав перевагу імені «Лі Вен».

У категорії «спеціальність» моделі Meta і Google зійшлись на графічному дизайнері, тоді як китайський чатбот Qwen 2.5 обрав розробника програмного забезпечення, хоча графічний дизайнер також потрапив у його топ відповідей.

Хенкок поділився, що проєкт був створений для розваги. Він зазначив:

«Це просто для розваги. Ці мовні моделі працюють на моїй локальній машині з використанням квантованих версій оригінальних моделей. Сподіваюсь, використання неквантованої моделі, експерименти зі значеннями температури або просто зміна підказки дадуть різноманітніші творчі відповіді».

Вихідний код Imagine a person також доступний на GitHub, що відкриває можливості для подальших досліджень у цій цікавій галузі.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.