Головна Наука Сховище Судного дня: як виглядає арктичне сховище насіння зсередини

Сховище Судного дня: як виглядає арктичне сховище насіння зсередини

У глибині арктичної тундри, на віддаленому острові Шпіцберген, розташоване унікальне сховище, що нагадує декорації фільму про Джеймса Бонда. Глобальне сховище насіння, відоме як «сховище Судного дня», є не лише фантазією, а й реальним резервом біорізноманіття, здатним захистити людство від потенційних катастроф.

Про це розповідає ProIT

Це стратегічно важливе місце, розташоване на схилі гір, містить «запасні копії» понад 1,3 мільйона сортів насіння. Зберігання насіння відбувається при температурі приблизно -18°C, завдяки вічній мерзлоті та щільній скелі, які забезпечують замороження навіть при відключенні електроенергії. Нещодавно, сховище поповнилося 14 000 новими зразками, зокрема насінням північних дерев зі Швеції та рисом з Таїланду.

“Насіння, передане на зберігання цього тижня, символізує не лише біорізноманіття, але й знання, культуру та стійкість спільнот, які ними опікуються”, – зазначив Стефан Шмітц, виконавчий директор Crop Trust.

Геологічна стабільність території, низький рівень вологості та високе розташування сховища над рівнем моря роблять його ідеальним для збереження насіння. Генбанки по всьому світу також зберігають колекції насіння, проте багато з них знаходяться в нестабільних регіонах, що робить їх вразливими до стихійних лих або воєн.

Відкриття глобального сховища насіння Шпіцбергену у 2008 році стало важливим кроком у забезпеченні продовольчої безпеки. Завдяки віддаленості та доступності, а також природному захисту від повеней, це сховище стало надійним страховим полісом для світового постачання продовольства. Арктичне сховище має можливість вмістити до 2,5 мільярда насінин, і станом на травень 2024 року в ньому зберігається понад 1,3 мільйона сортів насіння з майже усіх країн світу.

Серед останніх надходжень особливо важливі зразки з Судану, де війна призвела до руйнування сільського господарства та переміщення мільйонів людей. “У Судані, де через конфлікт було виселено понад вісім мільйонів людей і порушено сільське господарство, це насіння є надією”, – заявив Алі Бабікар, директор Суданського центру збереження генетичних ресурсів сільськогосподарських рослин і досліджень.

Зберігання цього насіння на Шпіцбергені дає можливість відновити сільське господарство в майбутньому, попри всі поточні виклики. Важливі зразки також надходять з Філіппін, де екстремальні погодні явища вже завдали шкоди національним запасам насіння. “Швидка втрата генетичного різноманіття в польових умовах і втрата різноманітності в нашому раціоні роблять збереження та доступність важливішими, ніж будь-коли”, – підкреслила Хіделіса Де Чавес з Університету Філіппін.

Глобальне сховище насіння Шпіцбергена є не просто сховищем, а й символом надії та запорукою продовольчої безпеки для майбутніх поколінь.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.