Головна Наука Вчені досліджують дружні зв’язки кішок з людьми та іншими тваринами

Вчені досліджують дружні зв’язки кішок з людьми та іншими тваринами

Дослідження засвідчують, що кішки здатні формувати міцні дружні зв’язки не лише з людьми, а й з іншими тваринами. Як повідомляє портал The Conversation, домашні кішки живуть поряд з людьми вже близько 10 тисяч років. Спочатку вони виконували роль мисливців на гризунів, а згодом стали улюбленцями, які з комфортом розташувалися на наших диванах.

Про це розповідає ProIT

Попри поширену думку про їхню незалежність, нові дані свідчать про те, що ці тварини здатні налагоджувати соціальні зв’язки не лише з людьми, а й між собою. Кішки проявляють свою прив’язаність через фізичний контакт, спілкування та спільні ігри. Дослідники також виявили, що кішки розвинули особливі інтонації для комунікації зі своїми господарями, що свідчить про їхню соціальну адаптацію.

Прояви дружби серед кішок

Дружба між кішками виявляється через соціальний грумінг, тертя головами, спільне проведення часу та ігри. Однак агресивна поведінка, така як бійки чи переслідування, може свідчити про напружені стосунки. Важливо зазначити, що кішки мають небагато механізмів для вирішення конфліктів, тому зазвичай просто уникають одне одного після суперечок. Найміцніші зв’язки формуються між кішками, які виросли разом, є родичами або живуть у тісному контакті. Наприклад, у кастрованих котів більш поширені дружні стосунки у парах «кіт-кіт», ніж у парах «кіт-кішка».

Взаємодія кішок з собаками

Соціальне життя вуличних кішок досліджено менше. Зазвичай вони проявляють конкурентну та територіальну поведінку, намагаючись уникати конфліктів. Проте у разі суперечок через їжу або територію можуть виникати бійки. Цікаво, що кішки, які мають доступ до вулиці, частіше конфліктують із сусідами по дому через сторонні запахи, що може викликати напруженість у стосунках.

Попри стереотип про ворожнечу між кішками та собаками, багато з них можуть добре ладнати. При правильному та поступовому знайомстві кішки і собаки можуть грати разом і навіть спати в обіймах. Дослідження показують, що домашні кішки, які не мають доступу до вулиці, зазвичай дружелюбніші до собак, оскільки вуличні кішки частіше стикаються з агресивними собаками.

Питання, чи потрібен вашій кішці друг, залишається складним. Якщо ви вирішите познайомити її з новим вихованцем, це слід робити поступово та під контролем. Важливо забезпечити кожній тварині достатньо особистого простору, включаючи окремі миски для їжі та води, кігтеточками та затишними місцями, щоб уникнути конфліктів за ресурси.

Найголовнішою соціальною зв’язкою для кішки залишається її зв’язок із господарем. Достатня увага, ігри та турбота з боку людини здатні зробити навіть найкомунікабельнішу кішку щасливою.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.