Головна Наука Вплив гаджетів на IQ дітей: думка відомого нейробіолога

Вплив гаджетів на IQ дітей: думка відомого нейробіолога

Автор: Анна Мельник

Відомий нейробіолог Мішель Демюрже, директор з досліджень національного інституту здоров’я Франції, у своїй книзі та інтерв’ю для BBC розповів про тривожний вплив гаджетів на інтелектуальні здібності дітей. За його словами, у багатьох розвинених країнах, таких як Норвегія, Данія, Фінляндія, Нідерланди та Франція, спостерігається зниження коефіцієнту розумового розвитку (IQ) молоді за останні два десятиліття, що суперечить давньому «ефекту Флінна», який вказує на зростання інтелектуальних показників людства.

Про це розповідає ProIT

Як гаджети змінюють розвиток дітей

Демюрже пояснює, що гаджети знижують ефективність розумового розвитку дітей, оскільки їхнє навчання через екран менш продуктивне, ніж через живе спілкування. «Цифрові аборигени», як він називає молоде покоління, яке виросло з гаджетами, часто мають нижчий IQ, ніж їхні батьки. Використання екранних пристроїв уповільнює анатомічне і функціональне дозрівання мозку в зонах, пов’язаних з мовою та увагою. Час, проведений перед екраном з розважальною метою, вважається менш продуктивним для розвитку мозку, ніж такі заняття, як читання, музика чи спорт.

Чи варто обмежувати використання гаджетів

Науковець підкреслює, що метою сучасного суспільства має бути чесне інформування батьків про можливі ризики використання гаджетів. Він рекомендує уникати використання екранів до шести років, а потім обмежити час до 30-60 хвилин на день. Демюрже не підтримує жорсткі заборони, але вважає, що інформаційні кампанії з чіткими інструкціями можуть допомогти батькам приймати обґрунтовані рішення.

Попри демократичний підхід до цифровізації суспільства, Демюрже наголошує на необхідності обмеження часу, проведеного дітьми з гаджетами. Він вважає, що без цього суспільство ризикує втратити здатність виховувати освічених громадян, які здатні мислити критично і приймати обґрунтовані рішення.

“Це буде сумний світ, у якому, за словами соціолога Ніла Постмана, вони розважатимуться до смерті. Світ, у якому, завдяки постійному й виснажливому доступу до розваг, вони навчаться любити своє рабство. Вибачте за песимізм. Можливо (і я сподіваюся на це), я помиляюсь. Але тому, що ми робимо з нашими дітьми і як ставимо під загрозу їхнє майбутнє і розвиток, просто немає виправдання.”

Таким чином, Мішель Демюрже закликає до обережного та зваженого підходу в питанні використання дітьми гаджетів, акцентуючи на важливості об’єктивної інформації для батьків.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.