Головна Наука Використання телефону перед сном: ризик безсоння зростає на 59%

Використання телефону перед сном: ризик безсоння зростає на 59%

Науковці з Норвезького інституту провели нове дослідження, яке показало, що година використання телефону перед сном збільшує ризик безсоння на 59% та скорочує тривалість сну на 24 хвилини.

Про це розповідає ProIT

У рамках дослідження опитали 45 тисяч 202 осіб, в основному студентів віком від 18 до 28 років. Учасників запитували про час, витрачений на користування смартфоном, а також про їх звички перед сном. Важливо, що активність у соціальних мережах не стала визначальним фактором. Натомість було встановлено, що будь-яке використання телефону погіршує якість сну та підвищує ймовірність безсоння.

«Яку саме активність людина проявляє у телефоні, схоже, має менше значення, ніж загальний час, проведений в екрані безпосередньо перед сном. Ми не виявили суттєвих відмінностей між соціальними мережами та іншою активністю, що дозволяє припустити, що саме використання екрану є ключовим фактором порушення сну — ймовірно, через зміщення часу, коли використання телефону затримує сон, забираючи час, який інакше був би витрачений на відпочинок», — пояснює доктор Гуннхільд Йонсен Х’єтланд з Норвезького інституту.

Взаємодія з телефоном затримує процес засинання, а яскраве світло порушує циркадні ритми, відповідальні за активність вдень та відпочинок вночі. Під час опитування учасників запитували, скільки часу вони проводять за телефонами перед сном, переглядаючи телевізійні програми, фільми, граючи в ігри або користуючись соціальними мережами.

Спочатку дослідники припускали, що соціальні мережі є головним чинником впливу на якість сну, тому розділили відповіді учасників на три категорії: ті, хто виключно використовує соціальні мережі, ті, хто не згадував про них, та ті, хто комбінує їх з іншими активностями.

Окрім цього, учасників запитували про час, коли вони зазвичай лягають спати, скільки часу їм потрібно, щоб заснути, та коли вони прокидаються, а також про проблеми зі сном. Сонливість удень та проблеми зі сном не менше трьох разів на тиждень вважалися ознаками безсоння.

«Якщо у вас проблеми зі сном і ви підозрюєте, що час, проведений у телефоні, може бути причиною, спробуйте скоротити його використання у ліжку, в ідеалі припиніть його використання принаймні за 30-60 хвилин до сну», — рекомендує Гуннхільд Йонсен Х’єтланд.

Дослідники не змогли визначити, чи призводять певні види активності, такі як ігри чи перегляд конкретного контенту, до різного впливу на якість сну. Також не були враховані інші чинники, як-от психічне здоров’я, зовнішні впливи, дієта та інші аспекти, що впливають на якість сну. Не порівнювався також час, проведений за телефоном, з іншими видами діяльності перед сном, такими як читання або перегляд телевізора.

Результати дослідження опубліковані у журналі Frontiers in Psychiatry.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.