Ілон Маск, генеральний директор Tesla і SpaceX, демонструє неабиякі комерційні та політичні зв’язки, які можуть стати вирішальними в умовах напруженості між США та Китаєм. Маск, який мав підтримку нинішнього президента США Джо Байдена, втратив свою прихильність через різні суперечності з Білим домом. Натомість він відкрито підтримує Дональда Трампа, виділяючи на його передвиборчу кампанію понад $100 млн.
Про це розповідає ProIT
Теплі відносини з Китаєм
Маск має теплі відносини з лідерами Китаю. В останні роки він неодноразово зустрічався з китайськими посадовцями, включаючи прем’єра Лі Цяна та президента Сі Цзіньпіна. Завдяки цим зв’язкам Tesla змогла відкрити свій перший закордонний завод у Шанхаї, отримавши від державних банків кредити на вигідних умовах. Наразі в Шанхаї будується другий завод вартістю $200 млн, призначений для виробництва літій-іонних батарей Megapack.
Маск не приховує своєї підтримки Китаю і його уряду, що викликає занепокоєння серед керівників у Вашингтоні. Водночас, китайські ЗМІ акцентують на тому, що інвестиції Tesla свідчать про значну впевненість у високотехнологічному розвитку Китаю.
“Tesla обрала шлях розширення інвестицій у Китаї, навіть незважаючи на посилення тиску з боку США на сектор нових енергетичних транспортних засобів (NEV) Китаю”.
Політичні виклики та перспективи
З огляду на плани Трампа ввести 60% тарифи на всі китайські імпорти, Маск може використати свої зв’язки для пом’якшення наслідків торгової війни між США та Китаєм. Тісні відносини Маска з Китаєм можуть бути використані для отримання вигідних умов для Tesla, таких як винятки на тарифи для електромобілів і батарей.
З огляду на інтегровану природу ланцюга постачання електромобілів, повністю уникнути китайських компонентів для жодної з компаній, включаючи Tesla, практично неможливо. Тому багато аналітиків вважають, що Маск відіграє ключову роль у формуванні майбутніх торгових відносин між США і Китаєм.