Китай оголосив про початок розслідування щодо компанії Nvidia через підозру у порушенні антимонопольного законодавства країни, що вважається відповіддю на останні обмеження Вашингтона щодо китайського сектору напівпровідників.
Про це розповідає ProIT
Державна адміністрація з питань ринкового регулювання (SAMR) повідомила про це розслідування, проте не надала деталей щодо можливих порушень з боку американської компанії, відомої своїми чипами для штучного інтелекту та геймінгу. Крім того, Nvidia підозрюють у порушенні зобов’язань, які вона взяла на себе під час придбання ізраїльської компанії Mellanox Technologies у 2020 році.
Nvidia наразі не відповіла на запит щодо коментарів. Акції компанії знизилися на 2,2% у попередніх торгах у Нью-Йорку після оголошення китайського регулятора.
Відповідь Китаю на обмеження США
Початок розслідування відбувся після того, як США оголосили про третю хвилю обмежень за три роки на китайську напівпровідникову індустрію, заборонивши експорт 140 компаніям, включаючи виробників обладнання для чипів. У відповідь Китай заборонив експорт до США критично важливих мінералів, таких як галій, германій та сурма.
Того ж дня чотири провідні промислові асоціації Китаю виступили із рідкісною координованою заявою, закликаючи китайські компанії бути обережними з покупками американських чипів, які більше не вважаються «безпечними», і віддавати перевагу місцевим продуктам.
Роль Nvidia у напруженні між США та Китаєм
Nvidia стала однією з багатьох компаній, які опинилися в центрі напруги між США та Китаєм. Раніше США обмежили продажі найбільш передових чипів Nvidia для штучного інтелекту китайському ринку, що змусило компанію розробити нові, спеціально для Китаю, версії чипів, сумісні з американськими експортними обмеженнями.
До введення цих обмежень Nvidia контролювала понад 90% ринку AI-чипів у Китаї. Однак зараз компанія зіштовхується зі зростаючою конкуренцією від місцевих виробників, серед яких особливо виділяється Huawei. У Китаї компанія заробила близько 17% від свого доходу у поточному році, що є значним зниженням порівняно з 26% два роки тому.
У 2020 році компанія отримала ключове схвалення від Китаю на поглинання Mellanox Technologies, попри побоювання, що Пекін може заблокувати угоду через торговельну напругу між США та Китаєм. Це схвалення було надано з низкою умов, включаючи заборону нав’язування пакетних продажів, нерозумних торгових умов і дискримінаційного ставлення до клієнтів, які купують продукти окремо.
Останнє значне антимонопольне розслідування в Китаї проти іноземної технологічної компанії відбулося у 2013 році, коли було розглянуто справу Qualcomm за надмірну ціну та зловживання ринковим становищем у сфері стандартів бездротового зв’язку. Qualcomm погодилася сплатити штраф у розмірі 975 мільйонів доларів, що на той час був найбільшим штрафом, накладеним Китаєм на компанію.