Головна Технології Штучний інтелект дозволяє роботам-гуманоїдам рухатися більш природно

Штучний інтелект дозволяє роботам-гуманоїдам рухатися більш природно

Американська компанія Figure AI зробила значний крок вперед у розвитку робототехніки, застосувавши штучний інтелект для створення гуманоїдних роботів, які мають більш природну манеру ходьби. Це нововведення, за словами представників компанії, може стати початком нової ери, коли роботи зможуть взаємодіяти з фізичним світом ще більш органічно.

Про це розповідає ProIT

На нещодавній демонстрації робот Figure 02, розроблений компанією, показав свою здатність до «людської» ходи. Розробники зазначають, що це є критично важливим елементом для успішної навігації в реальних умовах. Компанія висловила ентузіазм з приводу перших результатів, підкреслюючи потенціал своїх технологій та амбітні плани з розширення можливостей роботів у впровадженні різноманітних сценаріїв.

Виклики в робототехніці

Робототехніка вже досягла значних успіхів у таких сферах, як біг, катання, акробатика та гра в шахи. Але, на відміну від цих досягнень, прості для людини завдання, такі як ходьба, захоплення предметів або орієнтування в соціальних ситуаціях, виявилися винятково складними для роботів.

Цей феномен, відомий як парадокс Моравека, пояснює, чому комп’ютери справляються зі складними обчисленнями, але не можуть виконувати звичні для людей дії. Як результат, хода роботів часто виглядає неприродно.

Метод навчання з підкріпленням

Щоб подолати цю проблему, інженери Figure AI використали метод навчання з підкріпленням. Вони створили симуляцію, у якій тисячі віртуальних роботів навчалися ходити по різних поверхнях, удосконалюючи свої рухи через проби і помилки. Ця «армія» віртуальних роботів отримувала винагороду за більш природні рухи, що призвело до створення моделі «Навченої природної ходьби». Ця модель була завантажена в реального робота Figure 02, завдяки чому андроїд почав рухатися набагато природніше, з синхронізованими рухами рук і ногами.

Ця технологія навчання з підкріпленням є важливою складовою планів Figure AI щодо впровадження своїх роботів на виробництвах. Компанія вже провела випробування своїх гуманоїдних роботів на заводах BMW у 2024 році і планує подальші розгортання у 2025 році. Варто зазначити, що конкуренти Figure AI також активно працюють над гуманоїдними роботами для промислового використання. Наприклад, компанія Apptronik планує впровадити свого робота Apollo на виробництво Mercedes-Benz до кінця 2025 року, а Digit від Agility Robotics буде представленй на складах уже цього року.

Нагадаємо, що в Китаї створили 3D-принтер, який «готує» їжу за допомогою ШІ.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.