Глава Європейського стабілізаційного механізму (ESM) П’єр Граменья висловив підтримку зусиллям Європейського центрального банку (ЄЦБ) щодо впровадження цифрового євро. Він застеріг, що політика адміністрації Дональда Трампа в сфері криптовалют може призвести до буму платіжних рішень на базі доларових стейблкоїнів, що, в свою чергу, загрожує фінансовій стабільності Європи.
Про це розповідає ProIT
Небезпека доларових стейблкоїнів для Європи
На пресконференції Граменья зазначив, що масовий запуск платіжних рішень на основі доларових стейблкоїнів може мати серйозні наслідки для єврозони. Він зазначив:
«Що стосується криптовалют, то, я думаю, у нас була чудова дискусія, яка підкреслила, що на карту поставлено також європейський суверенітет. Позиція адміністрації США з цього питання порівняно з минулою змінилася. Адміністрація США прихильно ставиться до криптовалют і особливо до стейблкоїнів, деномінованих у доларах, які можуть викликати певні побоювання в Європі».
Підтримка цифрового євро
Граменья пояснив, що підтримка криптовалют з боку американської адміністрації може спонукати великий бізнес до розробки численних нових продуктів у цій сфері. За його словами, такі платіжні рішення, як очікується, будуть базуватися на доларових стейблкоїнах, що створює ризики для фінансового суверенітету Європи. Він підкреслив, що
«ESM підтримує ініціативу Європейського центрального банку в реалізації цифрового євро для захисту стратегічної автономії Європи».
ЄЦБ працює над розробкою цифрового євро вже кілька років. У травні 2023 року член виконавчої ради регулятора Фабіо Панетта спрогнозував запуск рішення протягом трьох-чотирьох років. Згідно зі звітом, опублікованим у грудні 2024 року, ЄЦБ ухвалить рішення про доцільність наступного етапу тестування цифрового євро до кінця поточного року.
Нагадаємо, ESM – це міжурядова організація, створена країнами-членами єврозони в 2012 році, метою якої є підтримка фінансової стабільності блоку та допомога в подоланні кризових ситуацій. Раніше повідомлялося, що ЄЦБ різко виступив проти створення біткоїн-резерву центробанками країн єврозони, назвавши актив високоризиковим і волатильним.