Головна Наука Фізик пропонує рішення парадоксу дідуся в подорожах у часі

Фізик пропонує рішення парадоксу дідуся в подорожах у часі

Подорожі у часі продовжують бути у центрі уваги науковців та викликати численні дискусії. Одним із найбільш обговорюваних аспектів цієї теми є відомий “парадокс дідуся”. Згідно з ним, якщо подорожувати в минуле і вчинити дії, які б запобігли вашому народженню, то як ви могли б взагалі здійснити цю подорож? Це питання ставить під сумнів можливість подорожей у часі без порушення причинно-наслідкових зв’язків.

Про це розповідає ProIT

Новий підхід до розв’язання парадоксу

Фізик Лоренцо Гавассіно з Університету Вандербільта запропонував новий підхід до розуміння цього парадоксу. У своїх дослідженнях, опублікованих у журналі Classical and Quantum Gravity, він стверджує, що квантова механіка може дозволити подорожі у часі без порушення фундаментальних законів фізики.

Гавассіно зосередився на питаннях про ентропію, коли система з високою ентропією повертається в минуле до стану з нижчою ентропією. Він виявив, що у цих умовах ентропія туриста в часі не зростає, а квантова невизначеність може скасувати очікуваний безлад. Це означає, що навіть якщо ви змінили минуле, виникнення парадоксів можна уникнути.

Квантова механіка як рішення

Наприклад, вбивство вашого дідуся не завадить вашому народженню, оскільки після таких дій ваша пам’ять про них буде стерта. Це відкриття дає надію, що подорожі у часі можуть бути можливими без порушення причинно-наслідкових зв’язків.

Хоча Гавассіно не перший, хто досліджує квантові аспекти подорожей у часі, його робота дає новий погляд на цей парадокс. Це лише теоретичні роздуми, але вони дають підстави вірити, що у майбутньому подорожі у часі можуть стати реальністю.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.