Американські вчені жартують, що «другий Місяць» Землі, астероїд, який не залишився на День подяки, але все ж завітав до «родини», привернув до себе увагу наукового співтовариства. Дослідження астероїда з неофіційною назвою 2024 PT5, який залишає околиці Землі 25 листопада, свідчить, що він утворився з матеріалу, викинутого зі справжнього Місяця після давнього зіткнення, що створило кратери на супутнику нашої планети.
Про це розповідає ProIT
Походження та обертання астероїда
Головна теорія формування Місяця, відома як «гіпотеза гігантського зіткнення», припускає, що супутник Землі сформувався приблизно 4 мільярди років тому, коли розплавлений матеріал викинутий з Землі охолов і конденсувався. Це може означати, що Земля є не лише «матір’ю» Місяця, але й астероїда 2024 PT5. “Є кілька доказів того, що цей астероїд може мати місячне походження”, — зазначає професор Мадридського університету Комплутенсе Карлос де ла Фуенте Маркос.
Спектральний аналіз вказує на те, що хімічний склад астероїда збігається з матеріалом, доставленим на Землю під час місячних місій. Небесне тіло походить з поясу астероїдів Арджуни, об’єкти якого обертаються навколо Сонця на орбітах, схожих з земними.
Наближення до Землі та подальші дослідження
Астероїд 2024 PT5, як і інші об’єкти поясу Арджуни, може наближатися до Землі на відстань 4,5 млн км з невеликою швидкістю. Відвідини астероїда завершаться 25 листопада, коли гравітація Сонця змінить його орбіту. Проте він може повернутися до нашої планети 9 січня 2025 року, що дозволить продовжити його вивчення.
Дослідження астероїда вказують на те, що інші об’єкти з поясу Арджуни також можуть мати місячне походження, відзначає професор Маркос. “Сценарій утворення місячного викиду 2024 PT5 демонструє, що місячні викиди можуть бути основним джерелом матеріалу для поясу Арджуни”.
Дослідження готується до публікації в журналі Astronomy & Astrophysics.