Головна Наука Силові вправи знижують ризик деменції та Альцгеймера, – дослідження

Силові вправи знижують ризик деменції та Альцгеймера, – дослідження

Науковці з Державного університету Кампінас у бразильському Сан-Паулу провели нове дослідження, яке показало, що регулярні силові вправи можуть сповільнити процес старіння мозку, захищаючи його від ризиків розвитку деменції та хвороби Альцгеймера.

Про це розповідає ProIT

У дослідженні взяли участь 44 особи похилого віку з легкими когнітивними порушеннями. Їхній мозок перебував на стадії між нормальним процесом старіння та розвитком хвороби Альцгеймера. У цьому віці зниження когнітивних функцій може бути значно серйознішим, ніж очікувалося, що свідчить про високий ризик подальшого розвитку деменції.

Ефекти силових вправ на мозок

Дослідження продемонструвало, що регулярні силові вправи не лише покращують пам’ять, але й сприяють позитивним змінам у структурі мозку. Півроку занять силовими вправами двічі на тиждень допомогли захистити учасників від атрофії гіпокампа і передклиння — областей мозку, які пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера. Крім того, силові вправи позитивно вплинули на здоров’я нейронів.

«Ми вже знали, що спостерігатимемо фізичне покращення. Когнітивне поліпшення також було передбачено, але ми хотіли дізнатися про вплив силових тренувань на мозок людей похилого віку з легкими когнітивними порушеннями. Дослідження показало, що, на щастя, силові тренування є потужним союзником у боротьбі з деменцією, навіть для людей, які вже входять до групи високого ризику її розвитку», — пояснює Айседора Рібейро, науковиця та провідний автор дослідження.

Висновки та рекомендації

Керівник дослідження Марсіо Бальтазар додав, що науковці також проводили МРТ-сканування головного мозку учасників на початку та в кінці дослідження. Отримані результати підтвердили необхідність залучення більшої кількості викладачів фізкультури в систему охорони здоров’я на первинному рівні, оскільки збільшення м’язової маси пов’язане зі зменшенням ризику розвитку деменції.

Учасники були розділені на дві групи: одна займалася силовими вправами двічі на тиждень з прогресуючими навантаженнями, а інша не виконувала фізичних вправ і стала контрольної групою. Після завершення дослідження з’ясувалося, що добровольці, які займалися фізичною активністю, продемонстрували кращі результати в тестах на вербальну епізодичну пам’ять та інші показники.

«Люди з легкими когнітивними порушеннями зазнають втрати об’єму в певних областях мозку, пов’язаних з розвитком хвороби Альцгеймера. Проте у групі, що займалася силовими тренуваннями, правий бік гіпокампа та передклиння були захищені від атрофії. Це свідчить про важливість регулярних силових тренувань, особливо для людей похилого віку», — зазначає Айседора Рібейро.

На думку дослідниці, триваліші заняття можуть привести до ще кращих результатів. П’ятеро учасників продемонстрували показники, які свідчили про відсутність навіть легких когнітивних порушень. Вона підкреслила, що, наприклад, силові тренування протягом трьох років можуть зовсім усунути ризик когнітивних порушень та розвитку деменції.

«Фізичні вправи, як силові, так і аеробні, підвищують рівень речовин, що сприяють росту клітин мозку. Вони також можуть мобілізувати протизапальні Т-клітини, що є ключовим аспектом. Чим більше запальних білків виділяється в організмі, тим вищий ризик розвитку деменції та нейродегенеративних процесів», — підкреслив Марсіо Бальтазар.

Результати дослідження опубліковані у журналі GeroScience.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.