Головна Наука Вчені виявили найпотужніші космічні промені поблизу Землі

Вчені виявили найпотужніші космічні промені поблизу Землі

by host

Міжнародна група науковців зафіксувала найсильніші космічні промені, які коли-небудь спостерігалися. Виявлені джерела випромінювання знаходяться на відносно невеликій відстані від нашої планети.

Про це розповідає ProIT

За допомогою обсерваторії High Energy Stereoscopic System (HESS), розташованої у Намібії, вчені виявили промені, що складаються з електронів і їхніх античастинок — позитронів, з енергією до 40 тераелектронвольт (ТеВ). Це в 40 000 разів перевищує енергію видимого світла. Промені втрачають енергію при проходженні через космічний простір, взаємодіючи зі світлом та магнітними полями, що свідчить про близьке розташування джерел такого випромінювання. Хоча точна природа цих джерел залишається загадкою, дослідники опублікували свої висновки 25 листопада в журналі Physical Review Letters.

Джерела космічних променів

Катрін Егбертс, керівниця відділу експериментальної астрофізики Потсдамського університету в Німеччині, зазначає, що електрони космічних променів, ймовірно, походять із кількох джерел, розташованих на відстані до кількох тисяч світлових років від Сонячної системи. Для порівняння, діаметр Чумацького Шляху становить близько 100 000 світлових років.

Космічні промені — це високоенергетичні частинки, які можуть виникати внаслідок різних космічних подій, таких як вибухи наднових, пульсари та інші невідомі об’єкти. Коли ці промені проникають у верхні шари атмосфери Землі, вони розпадаються на зливу частинок, які досягають земної поверхні. Відновлення їхніх початкових характеристик є складним завданням.

Аналіз за допомогою HESS

Обсерваторія HESS, що складається з п’яти 12-метрових телескопів, розташованих у нагір’ї Хомас у Намібії, протягом десятиліття вивчала верхні шари атмосфери, шукаючи слабкі ознаки випромінювання Черенкова. Ці дослідження дозволили вченим створити докладний енергетичний спектр променів, які досягають Землі. Кількість таких променів різко зменшується за вищих енергетичних масштабів, тому менші космічні детектори не можуть їх фіксувати у достатній кількості. Однак, наявність особливо енергійних частинок свідчить про те, що деякі з джерел цих променів розташовані близько до нашої планети.

«Дуже низькі потоки на вищих ТеВ унеможливлюють конкуренцію космічних місій з цим вимірюванням», — зазначає Матьє де Нуруа, дослідник Французького національного центру наукових досліджень у Парижі. «Наші вимірювання не лише надають дані у вирішальному і раніше недослідженому енергетичному діапазоні, впливаючи на розуміння місцевого оточення, але й, ймовірно, залишаться орієнтиром на найближчі роки».

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.