Історичний прорив у 2022 році, коли працівники Amazon отримали визнання профспілки на величезному складі в Стейтен-Айленді, Нью-Йорк, і створення профспілки Amazon Labor Union (ALU) стали ключовими темами нового документального фільму. Цей фільм є важливим нагадуванням про те, що права, за які боролася ALU, хоч і здаються розумними та поміркованими, залишаються хиткими і їх ще потрібно відстоювати. Компанія Amazon є унікально потужною, добре розуміє, що діє у світі, де люди можуть відмовитися від підписки на Washington Post, але не від членства в Amazon Prime.
Про це розповідає ProIT
Головним героєм цього документального фільму є Крістіан Смоллс, якому варто присвятити окрему сторінку в історії американського трудового руху поряд із Сільвією Вудс та Сезаром Чавесом. Смоллс був звільнений з центру виконання замовлень Amazon за те, що виступав проти поганих протоколів безпеки. Після звільнення він почав створювати профспілку, проводячи холодні візити біля складу, роздаючи листівки та приймаючи підтримку від прихильників, даючи інтерв’ю для ЗМІ. Тиск зростав, і мрія створення профспілки стала теоретично можливою завдяки закону, що вимагає проведення голосування, якщо 30% працівників цього бажає. Проте, через високу плинність кадрів в Amazon, досягти цього було дуже складно. Але це вдалося, і більшість проголосувала “за”, після чого Amazon розпочала масштабну юридичну кампанію, щоб анулювати це голосування.
Внутрішні конфлікти та виклики
Режисери Стівен Майнг і Бретт Сторі представляють проникливий погляд на внутрішні розбіжності в самій профспілці, де члени робітничого класу та представники меншин відчували себе незатишно поряд з білими випускниками коледжів, які активно протестували та ризикували бути арештованими, не зовсім усвідомлюючи, що для темношкірих людей це може означати смертельний ризик. Це були важкі кроки у протидії корпорації, зацікавленій у знищенні прав працівників.
Фільм «Union» з’явиться в кінотеатрах Великої Британії з 14 листопада.