Соціальна мережа TikTok опинилася на крок ближче до заборони в Сполучених Штатах. У п’ятницю федеральний апеляційний суд ухвалив рішення, що підтверджує закон, який вимагає від TikTok продати свої активи не китайській компанії або взагалі покинути країну. Це рішення стало новим поворотом у багаторічній боротьбі між урядом США та TikTok, що належить китайській компанії ByteDance.
Про це розповідає ProIT
ByteDance має до 19 січня для продажу TikTok, інакше застосують заборону.
«Користувачам TikTok доведеться шукати інші засоби комунікації», – заявив суддя Дуглас Гінсбург. «Цей тягар зумовлений гібридною комерційною загрозою з боку [Китаю] для національної безпеки США, а не діями уряду США, який протягом кількох років шукав альтернативи у співпраці з TikTok».
Позиція TikTok та судові позови
TikTok стверджує, що продаж компанії «не можливий ні з технологічної, ні з комерційної, ні з юридичної точок зору». Представник компанії Майкл Хьюз заявив, що TikTok оскаржить рішення у Верховному суді США. «Верховний суд має довгу історію захисту права американців на свободу слова, і ми очікуємо, що він зробить це і в цьому важливому конституційному питанні», – сказав він. «На жаль, заборона TikTok була задумана і просунута на основі некоректної та гіпотетичної інформації, що призвело до цензури американського народу. Якщо заборону не зупинять, вона змусить замовкнути голоси понад 170 мільйонів американців у США та по всьому світу з 19 січня 2025 року».
TikTok зіштовхнулася з численними позовами, слуханнями в Конгресі та розслідуваннями на федеральному і державному рівнях протягом останніх років. Це досягло піку у квітні, коли Джо Байден підписав закон, що вимагає від ByteDance продати додаток не китайському власнику, або він буде заборонений цього січня. У 2023 році Монтана стала першим штатом, який заборонив TikTok, але суддя заблокував закон до того, як він набув чинності.
Занепокоєння щодо національної безпеки
Уряд США вважає TikTok загрозою національній безпеці, оскільки Китай може використовувати додаток для доступу до особистих даних мільйонів американців. Законодавці також побоюються, що Китай може маніпулювати тим, що бачать мільйони людей на платформі, і поширювати пропаганду. Уряд не надав доказів того, що Пекін або ByteDance це робили.
У травні ByteDance, TikTok і група інфлюенсерів подали позов, щоб заблокувати закон, стверджуючи, що він є неконституційним, несправедливо виділяє компанію, і порушує право її мільйонів користувачів на свободу слова. TikTok має 170 мільйонів користувачів у США, що становить приблизно половину населення країни. Незважаючи на те, що материнська компанія базується в Китаї, TikTok стверджує, що вона не під китайським впливом, оскільки діє окремо і має штаб-квартири в Сінгапурі та Лос-Анджелесі. Дані користувачів у США обробляються компанією Oracle, що базується в США.