Головна Технології Швейцарська церква в Люцерні запустила ІІ Ісуса, що спілкується 100 мовами

Швейцарська церква в Люцерні запустила ІІ Ісуса, що спілкується 100 мовами

by host

У старовинній каплиці святого Петра, яка є найдавнішою в швейцарському місті Люцерн, встановили новаторську технологію — аватар Ісуса на базі штучного інтелекту, здатного вести діалог на ста мовах. Цей проєкт став своєрідним експериментом, що поєднав релігію та сучасні технології.

Про це розповідає ProIT

Інноваційний підхід до духовності

«Це був справді експеримент», — розповів Марко Шмід, богослов, що працює в церкві. «Ми прагнули зрозуміти, як люди реагуватимуть на ІІ Ісуса. Які теми вони обговорюватимуть з ним? Чи виникне інтерес до такого спілкування? Ми, ймовірно, є піонерами в цьому». Ініціатива, відома як Deus in Machina, розпочалася в серпні в рамках багаторічної співпраці з дослідницькою лабораторією місцевого університету, яка займається віртуальною та доповненою реальністю.

Після розробки проєктів з віртуальною реальністю, церква вирішила зробити наступний крок — встановити аватар. Після обговорення різних варіантів з’явилася ідея створити образ Ісуса. Замість традиційної сповідальні тут встановили комп’ютер та кабель. Після навчання програми на основі теологічних текстів, відвідувачі могли ставити питання аватару Ісуса, який відповідав у режимі реального часу через решітку екрану.

Реакція відвідувачів

Під час двомісячного експерименту, понад тисяча людей, включно з мусульманами та туристами з Китаю та В’єтнаму, скористалися можливістю поспілкуватися з ІІ Ісусом. Зворотний зв’язок від понад 230 користувачів показав, що дві третини з них вважали це «духовним досвідом», — зазначив Шмід. «Ми можемо сказати, що вони отримали позитивний релігійний момент з цим ІІ Ісусом. Для мене це було несподіванкою».

«Я вважаю, що існує жага до спілкування з Ісусом. Люди хочуть отримати відповіді: вони хочуть почути, що він каже. Я думаю, це один з елементів цього. А також є допитливість. Вони хочуть побачити, що це таке». — Марко Шмід

Втім, не всі відгуки були позитивними. Дехто з місцевих жителів вважав неможливим спілкуватися з машиною, а один з репортерів описав відповіді як іноді «банальні та схожі на календарні кліше». Експеримент також стикнувся з критикою в межах церковної спільноти, зокрема з боку католиків, які протестували проти використання сповідальні для такої мети.

Шмід зазначив, що експеримент показав ризики, пов’язані з довірою до ІІ у видачі відповідей, які можуть суперечити церковним вченням. Щоб знизити ці ризики, було проведено тестування з 30 людьми перед запуском аватара, і завжди був присутній персонал, готовий допомогти користувачам.

Експеримент виявився успішним у приверненні уваги та показав, що люди шукають можливості спілкування за межами традиційних біблійних текстів і обрядів.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.