Артур Хейс, у своєму новому есе, аналізує актуальні проблеми реструктуризації боргу США, підкреслюючи, що профіль державного боргу країни потребує змін. Експерт Бессент висловив думку, що необхідно збільшити середній термін погашення боргів, що на Волл-стріт називають термінуванням заборгованості.
Про це розповідає ProIT
Хоча різні макроаналітики пропонують різноманітні рішення цієї складної проблеми, суть для інвесторів залишається простою: США фактично оголосять про м’який дефолт, скоротивши реальну вартість свого боргу. Проте, враховуючи, що держборг США утримується багатьма країнами, процес реструктуризації може затягтися і потребує часу.
Нові кредитні інструменти ФРС
Федеральна резервна система (ФРС) має ефективні інструменти для контролю обсягу та вартості кредиту, зокрема, вона може друкувати гроші для купівлі боргових цінних паперів і регулювати процентні ставки. Оскільки США не можуть оголосити дефолт у номінальних доларах, саме ФРС визначає базову безризикову ставку в економіці — ефективну ставку федеральних фондів.
Варто зазначити, що у ФРС є чотири основні інструменти для управління короткостроковими ставками: програма зворотного РЕПО, відсоток на резервні баланси, нижня та верхня межі ставки федеральних фондів. Ці інструменти дозволяють Пауеллу одномоментно збільшувати кількість доларів у обігу та знижувати процентні ставки.
Економічні виклики та рецесія
Згідно з історичними даними, ФРС завжди знижує ставки в умовах рецесії, оскільки економіка США та її фінансова система залежать від боргу. Великі компанії фінансують свою діяльність через випуск облігацій, а якщо їхні грошові потоки сповільнюються, це ставить під загрозу їхню здатність обслуговувати борг. Аналогічно, домогосподарства, закредитовані через іпотеки та споживчі кредити, можуть зіткнутися з фінансовими труднощами, якщо їхні доходи зменшаться.
Враховуючи ці фактори, ФРС змушена реагувати на загрози рецесії, знижуючи ставки та друкуючи гроші, щоб уникнути масових дефолтів і системної фінансової кризи.
Нещодавно Трамп ініціював створення Департаменту ефективності уряду (DOGE) для скорочення держвидатків, що може вплинути на подальші економічні прогнози. За словами команди Трампа, масштаби неефективності в держвидатках сягають трильйонів доларів щорічно.
Прогнози економістів щодо можливого спаду в країні стають дедалі більш песимістичними, зважаючи на масові скорочення та розірвання федеральних контрактів.
«Масові скорочення та розірвання контрактів сприяють очікуванням рецесії» — попереджають аналітики.