Головна Наука Старшокласник виявив рештки чорної діри, що вдвічі більша за Чумацький шлях

Старшокласник виявив рештки чорної діри, що вдвічі більша за Чумацький шлях

17-річний учень зі школи Далтон у Нью-Йорку Джуліан Шапіро випадково відкрив залишки чорної діри, яка колись вибухнула, і має діаметральні розміри вдвічі більші за галактику Чумацький шлях. Це вражаюче відкриття стало можливим завдяки його дослідженням у космосі.

Про це розповідає ProIT

Після вибуху чорної діри її сліди можуть залишатися видимими у вигляді газових хмар, які світяться залишками радіоактивного випромінювання — цей феномен астрономи називають «світловим відлунням». Шапіро виявив рештки чорної діри під час пошуку слідів наднових зірок.

«Існують ці зовнішні області газу, які іонізуються надмасивною чорною дірою, що призводить до цього відлуння», — пояснює Шапіро.

Дослідження почалося з перегляду огляду DECaPS2, який охоплює південну частину галактики Чумацький шлях, виконаного за допомогою камери темної енергії на 4-метровому телескопі Віктора Бланко в Міжамериканській обсерваторії Серро-Тололо в Чилі. Шапіро намагався знайти уламки зірок, що вибухнули, у залишках наднових і планетарних туманностей.

Вивчаючи один із таких об’єктів, юний астроном помітив, що його структура не містила характерних тонких ниток, що зазвичай присутні у залишках наднових зірок. Окрім того, не було ознак наднової у центрі цього об’єкта. Це змусило його припустити, що він натрапив на залишки чорної діри, яка вибухнула і залишила по собі хмари іонізованого газу.

Об’єкт, що його зацікавив, розміщується в області потенційних надмасивних чорних дір. Використовуючи дані Великого південноафриканського телескопа, Шапіро виявив наявність кисню та іонізованої сірки в цій зоні, що свідчить про масштабний вибух. Це доводить, що відкритий старшокласником об’єкт є залишками чорної діри, яка колись випромінювала радіацію та іонізувала прилеглі газові хмари, що продовжують випромінювати радіоактивне випромінювання навіть після вибуху.

Шапіро вважає, що діаметр відлуння чорної діри складає приблизно 150-250 тисяч світлових років, що в 1,5-2 рази більша ширини галактики Чумацький шлях. Він продовжує досліджувати це світлове відлуння і сподівається дізнатися більше про його склад за допомогою вимірювань різних його областей.

«Моя участь у цій галузі досліджень стала для мене дещо несподіванкою. Але я сподіваюся, що цей об’єкт, зокрема, допоможе розширити знання про діяльність галактик, про яку ми не маємо надто глибокого розуміння», — зазначив Шапіро.

Фізики також зазначають, що чорні діри можуть перетворюватися на білі, що відкриває нові горизонти для досліджень у цій галузі.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.