Головна Технології Кібернапад Китаю на світові телекомунікаційні мережі

Кібернапад Китаю на світові телекомунікаційні мережі

Автор: Анна Мельник

Китайські хакери здійснили проникнення в десятки телекомунікаційних компаній по всьому світу. Інцидент, названий Salt Typhoon фахівцями з кібербезпеки Microsoft, забезпечив кіберзлочинцям небувалий доступ не лише до інформації про те, хто з ким зв’язувався і коли, але й до вмісту деяких повідомлень, що є значно складнішим завданням для кібернападу.

Про це розповідає ProIT

Кібернапад охопив три найбільші телекомунікаційні мережі в США. Злочинці перехопили комунікації урядових посадових осіб у Вашингтоні, а також записи інтернет-переглядів, які зберігали ті самі телекомунікаційні компанії. Хакери спробували і, можливо, досягли успіху у зломі телефонів Дональда Трампа, Джей-Ді Ванса та співробітників передвиборчої кампанії Камали Гарріс. Навіть програма прослуховування США була зламана, і записи дзвінків, що зберігалися там, були викрадені. Сенатор США назвав це «гіршим зломом телекомунікацій в історії нашої нації». Того ж тижня британський телекомунікаційний гігант BT оголосив, що він пережив “спробу компрометації” своїх конференц-послуг і успішно її відвернув.

Група FamousSparrow: Цілі та діяльність

Група хакерів, відома під назвою FamousSparrow, активна з 2020 року і раніше атакувала урядові організації в Ізраїлі, Саудівській Аравії, Бразилії, Канаді, Гватемалі та Буркіна-Фасо, за даними фірми з кібербезпеки Eset. Вона має ще одну улюблену ціль – готелі. У всіх цих країнах, а також у Великій Британії, Франції, Литві та Тайвані, група атакувала цифрові системи готелів і викрадала їхні дані.

Salt Typhoon триває вже один-два роки, і згідно з даними розвідки США, досі продовжується. Американські аналітики приписують цей кібернапад Пекіну, як і незалежні дослідники з кібербезпеки, хоча Китай заперечує свою причетність.

Загрози національній безпеці та рекомендації

Радники з національної безпеки США радять своїм співробітникам не використовувати звичайні програми для обміну текстовими повідомленнями, а зосередитися на захищених месенджерах, таких як Signal, WhatsApp і FaceTime. Аналогічні попередження видали агентства з безпеки в Австралії, Новій Зеландії та Канаді.

Чи є цей напад частиною складної, координованої відповіді на загострення торгової війни між США і Китаєм через мікрочіпи? У понеділок, Китай розпочав антимонопольне розслідування щодо Nvidia. Минулого тижня китайські регулятори заборонили експорт мінералів, критичних для виробництва напівпровідників, таких як галій і германій, у США. Раніше цього року США заборонили продаж найбільш передових напівпровідникових чіпів у Китай. Вашингтон, маючи регуляторну владу над Nvidia, TSMC та іншими, намагається отримати геополітичну перевагу за допомогою AI, а для створення корисних AI-моделей потрібні потужні чіпи. Китай, який у широкому сенсі не може ні копіювати, ні скинути Nvidia, знаходиться у невигідному становищі. Тому чи можливо, що Китай вирішив відповісти зломами? Це можливо, але злом телекомунікаційних мереж не дуже тісно пов’язаний з індустрією напівпровідників, щоб робити висновки типу “дай нам твої чіпи або…”. Якби Пекін зламав телефон Дженсена Хуанга… це було б чітким кроком до торгової війни.

Я б назвав Salt Typhoon старомодним шпигунством.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.